بهترین جراح دیسک کمر در شیراز

همانطور که میدانید، فردی که دچار عارضه دیسک کمر شده است، برای درمان خود ترجیح میدهد به بهترین پزشک مراجعه کرده و در اولین مرحله به دنبال ویژگی های بهترین جراح دیسک کمر در شیراز در خواهد بود تا بتواند بهترین انتخاب را انجام دهد. زیرا میداند که درد و فشار وارده بر مهره های دیسک کمر بسیار عذاب آور بوده و انجام درمان به دلیل حساس بودن ناحیه درد، بسیار دشوار است و نیاز به مهارت و تخصص خواهد داشت.

دیسک کمر در واقع بالشتک هایی هستند که میان مهره های ستون فقرات قرار دارند. این بالشتکها دارای مایع نرم درون خود هستند که باعث میشود تا بتوانید به راحتی کمر خود را خم و راست کرده و وزن بدن خود را تحمل کنید. زمانی که بالشتکها در اثر عوامل داخلی یا خارجی نظیر عارضه های دیسک کمر آسیب می بینند، درد و فشار زیادی بر روی عصب های نخاعی ایجاد شده و شما را ناراحت میکند.انجام فعالیت های شدید و حرکت های اشتباه در فعالیت های روزانه باعث چنین مشکلاتی خواهد شد. البته روشهای زیادی برای درمان این عارضه وجود دارد. اما در صورتی که درد و فشار زیاد باشد نیاز به جراحی خواهید داشت.

یک پزشک معالج باید دارای ویژگی های بهترین جراح دیسک کمر باشد تا بتواند به بهترین محو شما را درمان کرده و مشکلات جدیدی برای شما به وجود نیاورد. زیرا چنین عمل هایی مهارت بالایی را طلب خواهند کرد. به همین دلیل بهتر است با ویژگی ها و وظایف یک جراح خوب آشنا شده و بدانید که از چه طریقی می تواند چنین جراحانی را شناسایی کرد.

دکتر محمد عیسایی

دکتر محمد عیسایی

جراح ستون فقرات و مغز و اعصاب در شیراز
عضو هیات ادیتوریال ژورنال یورواسپاین
عضو رسمی آکادمی جراحان ستون فقرات اروپا

جهت معاینه توسط دکتر عیسایی می توانید با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

شماره تماس رزرو نوبت: ۰۹۱۷۸۸۱۵۸۷۱
ارسال عکس: ۰۹۹۱۲۳۵۰۶۲۴

جراح دیسک کمر چه کسی است؟

همانطور که میدانید روش های زیادی برای درمان مشکلات دیسک کمر وجود دارد. اما زمانی که روش های غیر تهاجمی جوابگوی بیماری شما نیست، باید به پزشکی مراجعه کرد که بتوانند از طریق انجام جراحی آسیب ها و مشکلات وارد شده به دیسک کمر را برطرف کند.

برای انجام جراحی نیز یک یا چند پزشک ماهر و با تجربه مورد نیاز است تا بتواند به بهترین نحو عمل را انجام دهند. در واقع جراح دیسک کمر به منظور کاهش یا از بین بردن مشکلات دیسک کمر اقدام به جراحی میکند. یکی از ویژگی های بهترین جراح دیسک کمر این است که بتواند فشار و درد ناشی از عارضه را با استفاده از انتخاب روش مناسب جراحی برطرف کند. به طور کلی دو نوع روش درمان وجود دارد که جراح با توجه به تخصص و تشخیص خود، یکی از آنها را انتخاب و از طریق آن بیمار را درمان میکند.

روش لامینکتومی : در این روش، پزشک مورد نظر جراحی را به منظور برداشتن قسمتی از استخوان لامینا واقع در ستون فقرات انجام میدهد. هدف از این نوع جراحی، کاهش فشار وارده بر عصب نخاعی است. برای انجام این کار نیز تنها کافیست تا پس از بیهوشی بیمار، شکافی مناسب بر روی کمر بیمار ایجاد کند. سپس با استفاده از ابزارهای مخصوص، قسمتهای مورد نظر از استخوان لامینا را برش زده و از بدن بیمار خارج نماید. در برخی موارد برای از بین بردن فشار و درد زیاد، پزشک با تشخیص خود، جراحی دیسک را نیز انجام داده تا عارضه های دیسک کمر به کلی برطرف شود. در این روش جراحی، یکی دیگر از ویژگی های بهترین جراح دیسک کمر یعنی مهارت در تشخیص محل دقیق عارضه و استفاده از ابزارهای پزشکی مطرح میشود.

روش دیسککتومی : در این روش، جراح برای از بین بردن کامل درد و فشار وارده بر روی عصب، سعی میکند تا عامل را کملاً از بین بیمار خارج کند. در برخی اوقات حتی جراح ممکن از تمامی دیسک را خارج کرده تا درد بیمار پایان یابد. این روش کاملاً تهاجمی بوده و هدف جراح، درمان قطعی عارضه است. برای انجام این روش نیز باید بر روی بیمار بیهوشی به صورت عمومی انجام گیرد.

ویژگی های بهترین جراح دیسک کمر در شیراز

زمانی که شما تصمیم می گیرید تا جهت درمان دیسک کمر به پزشک مراجعه کنید، طبیعتاً به دنبال بهترین پزشک هستید و این کار را از طریق پرس و جو و تحقیق در سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف انجام میدهید. در این زمان با پزشکان بسیاری مواجه میشوید که هر کدام دارای مهارت و تجربه خاص خود هستند. اما از بین آنها فردی قابل اعتماد و بهترین است که در طی سالها فعالیت خود، عمل های موفق بسیار و با ریسک و عوارض بسیار کم  داشته باشد.

همچنین پزشک مورد نظر باید دانش کافی در خصوص روش های مختلف جراحی و درمان مشکلات دیسک کمر را داشته باشد. زیرا عوامل متفاوتی باعث بروز این عارضه در افراد مختلف شده و یک روش خاص، درمان کننده تمامی مشکلات نیست. در نتیجه وظیفه پزشک این است که بهترین روش درمان را انتخاب کرده و جراحی دیسک کمر را انجام دهد. علاوه بر این پزشک موظف است تا اطلاعاتی نظیر زمان و سختی جراحی، عوارض جانبی،  دوره نقاهت و داروهای مورد نیاز را در اختیار بیمار قرار دارد. این کار باعث می شود تا بیمار اطمینان کافی نسبت به پزشک حاصل کرده و بداند که پزشک در تمامی شرایط همراه با او خواهد بود. 

از مهمترین ویژگی های بهترین جراح دیسک کمر در شیراز می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. جراح باید قدرت تصمیم گیری بالا در شرایط سخت را داشته باشد تا در مواقع اضطراری بتواند بهترین تشخیص و درمان را انجام دهد.
 2. رفتار و اخلاقیات جراح باید به گونه‌ای باشد که بیمار بتواند به راحتی به او اطمینان کرده و بدون هیچ ترسی جراحی را بپذیرد.
 3. نظم وظیفه شناسی و وجدان کار اهمیت زیادی در صلاحیت جراح دارد.
 4. در دسترس بودن جراح بعد از انجام عمل بسیار با اهمیت بوده و بیمار باید بتوانند در مواقع مورد نیاز به پزشک خود مراجعه کنند.
 5. میزان رضایت بیماران قبلی در خصوص پزشک و مهارت وی و همچنین عوارض ناشی از جراحی نیز بسیار اهمیت دارد.

میزان تحصیلی جراح

همانطور که میدانید، یک جراح خوب قبل از آغاز به کار و انجام عمل های تخصصی باید مدارک و مدارج علمی و مهارتی زیادی را کسب کند. به طور تقریبی از ابتدای دوره تحصیل تا پایان دوره های عملی و دستیاری ، حدود ۱۲ تا ۱۴ سال زمان لازم است تا جراح بتواند تاییدیه های لازم جهت انجام جراحی را بدست آورد. یکی از اولین ویژگی های بهترین جراح دیسک کمر این است که بتواند در کوتاهترین زمان و با بالاترین امتیاز مدارک و مهارت های لازم را بدست آورده و حتی تا درجات تدریس و استادی نیز پیش رفته باشد. بسیاری از جراحان نیز برای بروز کردن مهارت ها و دانش خود، به دانشگاه های مشهور و انجمن های خارجی پیوسته  تا بتوانند در زمینه کاری خود بهترین باشند.

نحوه شناخت و انتخاب بهترین جراح دیسک کمر

شناخت و انتخاب یک جراح خوب همیشه کاری دشوار و زمان بر است. زیرا برای این کار باید تمامی جواب را سنجیده و نکات زیادی را مد نظر قرار دهید. به طور مثال؛ یک جراح خوب باید قبل از انجام عمل، اطلاعات لازم و ضروری را در جلسات مشاوره به شما انتقال دهد و شما را با شرایط و احتمالات قبل و بعد از عمل آشنا کند. همچنین روش های مختلف درمانی را به شما معرفی کرده مزایا و عوارض آنها را به اطلاع شما برساند.

از جمله ویژگی های بهترین جراح دیسک کمر در شیراز این است که با توجه به شدت عارضه و مشکلات بیمار، از متخصصین و دستیاران مختلفی جهت جراحی کمک می گیرد. زیرا برخی بیماران دارای شرایط خاصی هستند که دانش و مهارت جراح پاسخگوی تمامی آنها نیست. بنابراین جراح باید قبل از عمل در خصوص تیم جراحی و مواردی از این قبیل با شما صحبت کند. البته دانش بروز جراح در تشخیص این موارد بسیار ضروری است.

از دیگر موارد مورد نیاز برای شناخت و انتخاب یک جراح خوب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قبل از انجام جراحی؛ که شامل نوع تغذیه توسط بیمار، نوع فعالیت ها و تنش های روزانه، ممنوعیت های دارویی و غذایی، ساعت فعالیت و استراحت، تامین وسایل و تجهیزات برای مراقبت های بعد از عمل و … است.
 2. هنگام درمان؛ که شامل تشخیص نوع ضایعه دیسک کمر، تعیین روش جراحی، مزایا و معایب انجام یا عدم انجام جراحی دیسک، گزینه های جایگزین برای جراحی، عوارض و پیامد های بعد از عمل، شرایط اتاق عمل، اعضای تیم جراحی و … میباشد.
 3. بعد از انجام جراحی؛ که شامل شرایط و خصوصیات شما بعد از عمل، میزان دوره نقاهت، مدت زمان بستری بودن، نوع درمان های تکمیلی و مراقبت های ضروری، مدت زمان فیزیوتراپی، تعیین مدت زمان استراحت و زمان بازگشت به کار و … است.

یک پزشک که دارای ویژگی های بهترین جراح دیسک کمر است، باید بتواند تمامی موارد فوق را برای شما تشریح کرده و راهنمایی های لازم را جهت انتخاب یا رد نوع درمان در اختیار شما قرار دهد. یک جراح خوب به شما اجازه پرسش و پاسخ و طرح سوال درباره نوع عارضه و روش های درمان را خواهد داد. زیرا جراح در دوره های آموزشی، تمامی مهارت های لازم برای چنین شرایطی را فرا میگیرد و اطلاعات جامعی در این خصوص خواهد داشت.

توصیه میشود حتماً جهت کسب اطمینان، در خصوص جراح مورد نظر و روش درمان پیشنهادی، از منابع مختلف پرس و جو کرده و تحقیقات لازم را انجام دهید تا بتوان بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  instagram logo call button