کارهایی که برای دیسک کمر ضرر دارد!

همه ما گاهی اوقات عادت‌های بدی داریم. اما اکنون زمان خوبی برای اصلاح عادت‌های بدی است که می‌تواند برای ستون فقرات شما مضر باشد و باعث کمردرد شود. در اینجا کارهایی که برای دیسک کمر ضرر دارد آورده شده است:

کارهایی که برای دیسک کمر ضرر دارد

چرخش هنگام بلند کردن

افراد زیادی مرتکب این اشتباه می شوند! ما فراموش می کنیم که مکانیک بدن خود را در حین بلند کردن چک کنیم، اما این نوع حرکت بیش از حد می‌تواند به کمر شما آسیب برساند. هنگام بلند کردن، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به جسم نزدیک شوید.
 • زانوهای خود را خم کنید و جسم را محکم بگیرید.
 • با یک حرکت سیال به سمت بالا بلند کنید (نپیچانید!)
 • جسم را نزدیک بدن خود نگه دارید.
 • نزدیک جایی که می خواهید شی را قرار دهید حرکت کنید.
 • هنگام پایین آوردن جسم، زانوهای خود را خم کنید.

اکنون زمان خوبی برای اصلاح عادات بدی است که می‌تواند برای ستون فقرات شما مضر باشد و باعث کمردرد شود.

وضعیت بدنی بد

هر چند وقت یکبار به وضعیت بدن خود فکر می‌کنید؟ اگر مثل اکثر مردم هستید، اغلب به اندازه کافی نیست. اما وضعیت بد – شانه‌های خمیده، سر به پایین، زانوهای قفل شده – فشار زیادی بر ستون فقرات وارد می‌کند.

وضعیت خوب بدن شما را در تعادل نگه می‌دارد و به جلوگیری از این استرس کمک می‌کند. در اینجا وضعیت بدنی خوب هنگام ایستادن به نظر می رسد :

 • پاها کمی از هم فاصله دارند .
 • زانوها صاف
 • چانه اندکی جمع شده
 • شانه‌ها به عقب

در طول فعالیت‌های روزمره خود حتماً وضعیت بدن خود را بررسی و اصلاح کنید. به‌زودی متوجه خواهید شد که وقتی ستون فقرات شما در تعادل است در واقع راحت‌تر هستید!

ورزش خیلی کم، وزن زیاد

سبک زندگی کم‌تحرک امروزه در جامعه ما بسیار رایج شده است. در نهایت خارهای ما بهای آن را خواهند پرداخت. در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به طور منظم ورزش نمی‌کنند و اضافه‌وزن دارند، بیشتر در معرض آسیب‌های کمر و درد هستند. برای اینکه این اتفاق برای شما نیفتد، برخیز و حرکت کن! راهی برای قراردادن ورزش در فعالیت‌های روزانه خود بیابید. نه‌تنها به حفظ سلامت ستون فقرات شما کمک می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند تا آن پوندهای ناخواسته را کاهش دهید و احساس خوبی نیز داشته باشید!

 نادیده‌گرفتن درد

هیچ یک از ما دوست نداریم به دکتر برویم، اما کمردرد مداوم را نباید نادیده گرفت. اگر از کمردرد مداوم، مزمن یا مکرر رنج می‌برید، به پزشک خود مراجعه کنید. در بیشتر موارد یک درمان آسان و غیر جراحی وجود دارد که می‌تواند شما را به زندگی بدون درد بازگرداند. بااین‌حال، اگر درمان نشود یا اجازه پیشرفت داده شود، کمردرد می‌تواند منجر به ناتوانی جدی و شدید شود.

سیگارکشیدن

در میان بسیاری از اثرات مضر سیگار بر بدن، انحطاط زودهنگام و شدیدتر کمر، روزبه‌روز بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد. نیکوتین – به هر شکلی که باشد – از انتقال اکسیژن و مواد مغذی مهم به دیسک‌های ستون فقرات جلوگیری می‌کند. دیسک‌هایی که گرسنه از اکسیژن هستند، بسیار کمتر از آنچه در افراد غیرسیگاری دیده می‌شود، می‌توانند خود را ترمیم کنند و در سنین بسیار زودتر فرو بریزند. این فروپاشی دردناک – بیماری دیسک دژنراتیو – می‌تواند منجر به کمردرد مزمن شود. علاوه بر این، در صورت نیاز به هرگونه جراحی، مشخص شده است که افراد سیگاری زمان بهبودی بسیار کندتری دارند و میزان بالایی از شکست در بهبودی دارند.

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  instagram logo call button