راهنمای حرکات کششی در محیط اداری

 راهنمای حرکات کششی در محیط اداری به خصوص در مراحل استرس زا در مطب یا آزمایشگاه، مهم است که استراحت کنید. ما تمریناتی را برای شما گردآوری کرده ایم که می‌تواند به شما در رفع تنش و مشکلات کمر کمک کند.

کارمندان ادارات معمولاً عادت بدی دارند که در طول روز کاری همان موقعیت را حفظ کنند و تقریباً در هر هفته از سال ۸ ساعت یا بیشتر پشت میز خود در مقابل رایانه شخصی بنشینند. بنابراین دردهای عضلانی به یک بیماری بسیار رایج در محل کار برای کارمندان تبدیل می‌شود.

مسئله فقط حفظ یک وضعیت برای مدت طولانی نیست، بلکه وضعیت نامناسبی که اغلب در نظر گرفته می‌شود و تبدیل به عادت می‌شود و به ناراحتی و درد جسمانی کمک می‌کند، نیز مطرح است:

 • درد در ناحیه گردن و شانه ها
 • تونل کارپال
 • درد کمر
 • اختلالات اسکلتی عضلانی
 • فشار
 • چاقی

بهبود نحوه نشستن پشت میز می‌تواند اولین قدم برای از بین بردن این دردها و شرایط ناراحت کننده عضلانی باشد. حتی مطمئن شوید که صندلی میز شما در ارتفاع مناسب قرار دارد، می‌تواند به طور چشمگیری فشار گردن و کمر را کاهش دهد. پاهای شما باید صاف، زانوها و باسن شما در زاویه ۹۰ درجه و پشت شما صاف به پشتی باشد.

قدم بعدی این است که سعی کنید بیشتر حرکت کنید و فعالیت بدنی بیشتری انجام دهید، حتی در دفتر،  عادتی که می‌تواند در طول زمان ایجاد و تثبیت شود و به خنثی کردن اثرات این سبک زندگی بی‌تحرک، از جمله افزایش وزن اجتناب ناپذیر کمک می‌کند.

انواع مختلفی از فعالیت‌های بدنی وجود دارد که کارکنان می‌توانند در حین کار انجام دهند. به عنوان مثال، حرکات کششی، با تمرینات ساده که در روال روزانه ادغام می‌شوند و مستقیماً روی میز انجام می‌شوند، می‌توانند در سلامت کارمندان تفاوت ایجاد کنند. 

کشش و پشت

 یک دست خود را به سمت بالا ببرید و کنار بدن خود را تا آخر بکشید. (۳ تا ۵ بار)

 کشش پایین کمر 

از یک صندلی استفاده کنید. زانوهای خود را کمی خم کنید و پشت خود را گرد کنید. بگذارید سرتان آزاد باشد و تیغه های شانه خود را از هم جدا کنید. (۳ تا ۵ بار)

تقویت پشت

به اندازه یک بازو دور از میز خود بایستید، با پشت صاف به جلو خم شوید و به اندازه عرض شانه خود را نگه دارید. به طور متناوب یک دست را به سمت جلو ببرید (شست بالا). زانوها کمی خم شده است. (۱۰ تا ۱۵ بار در هر طرف، ۲ تا ۳ بار در کل).

قسمت بالای کمر خود را دراز کنید

روی صندلی بنشینید. بازوهای خود را در کنار صندلی نگه دارید. شست خود را به سمت بیرون بچرخانید، قفسه سینه خود را به بیرون فشار دهید و گردن خود را دراز کنید. سپس انگشتان شست خود را به سمت داخل بچرخانید، قسمت بالایی پشت خود را گرد کنید و اجازه دهید سر خود را آرام آویزان کنید (۳ تا ۵ بار).

در انجام این حرکات خیلی احساس ناراحتی نکنید، وقتی شروع به بهره مندی از اثرات مثبت روی عضلات خود کردید ، همه چیز بسیار آسان تر به نظر می رسد.  

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  instagram logo call button