ورزش برای افرادی که زیاد مینشینند!!

امروزه بسیاری از افراد به دلیل نوع کار یا حرفه‌ای که دارند مجبورند ساعت‌ها یکجا بنشینند. این نشستن‌های طولانی‌مدت می‌تواند عوارض زیادی را برای ما ایجاد کند. کمردرد، فشار خون بالا و دیابت همگی می توانند ناشی از نشستن زیاد باشند. به همین دلیل بهتر است با انجام ورزش‌های مناسب، آثار طولانی‌مدت نشستن را خنثی کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا با آموزش برخی حرکت‌ها مفید، بتوانیم از آثار زیاد نشستن بر روی صندلی و یا حتی زیاد ایستادن جلوگیری کنیم.

عوارض نشستن طولانی مدت

نشستن طولانی مدت متابولیسم را کند می‌کند به طوری که کالری کمتری سوزانده می‌شود و خطر چاقی و دیابت افزایش می‌یابد. خطر کلسیفیکاسیون عروق کرونر و حملات قلبی با هر ساعت نشستن فرد در روز افزایش می‌یابد. بسیاری از کارمندان اداری از تنش در ناحیه بازو یا شانه رنج می‌برند. اگر این نکات را رعایت کنید، می‌توانید وضعیت نشستن خود را بهینه کنید و از درد جلوگیری کنید.

ورزش متوسط ​​اما منظم متابولیسم شما را مشغول نگه می‌دارد. به همین دلیل است که چیزهای کوچک بسیار مهم هستند. به‌عنوان‌مثال، بالارفتن از پله‌ها به‌جای آسانسور یا پله‌برقی، یا بلند شدن و راه‌رفتن در حین صحبت با تلفن. ایستادن دوبرابر بیشتر از نشستن انرژی مصرف می‌کند و تنش عضلانی را افزایش می‌دهد. کارشناسان توصیه می‌کنند زمان نشستن روزانه را دو تا سه ساعت کاهش دهید.

 تمرین برای افرادی که بسیار زیاد روی صندلی می‌نشینند!

دو تا سه سری از هر تمرین را به‌دلخواه انجام دهید و در این بین چند ثانیه استراحت کنید:

تمرین صندلی

گردن و شانه‌ها را شل کنید

وضعیت شروع: صاف بایستید، سر خود را صاف نگه دارید، به جلو نگاه کنید

اجرا: شانه‌ها در حرکات بزرگ، ابتدا ۸ بار به جلو و سپس هرچند وقت یکبار به عقب حلقه بزنید، در حالی که تا حد ممکن شل باقی بمانید.

ورزش بر ای کارمندان

پشت خود را تقویت کنید!

وضعیت شروع: روی شکم خود دراز بکشید و دست‌ها و پاهای خود را دراز کنید، دست‌ها و پاهای خود را بالا بیاورید. به پایین نگاه کنید، گردن صاف باشد

اجرا: با دست و پاهای صاف به مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه پارو بزنید، سپس دست‌ها و پاهای خود را پایین بیاورید.

ورزش با صندلی در محیط کار

قسمت بالای کمر خود را تقویت کنید!

وضعیت شروع: دستان خود را روی لبه یک صندلی محکم به سمت عقب قرار دهید، آرنج‌ها را صاف کنید، پاها را به‌اندازه عرض باسن روی زمین‌باز کنید.

اجرا: شانه‌های خود را ۸ بار به بالا و پایین حرکت دهید. آرنج خود را صاف نگه دارید. قبل از سری بعدی شانه‌های خود را شل کنید.

تمرین کششی

پشت پاها را دراز کنید!

موقعیت شروع: وزن خود را روی پای چپ خود قرار دهید، پای راست خود را با پاشنه به جلو بایستید

اجرا: به‌آرامی بالاتنه را تا جایی که ممکن است صاف به جلو متمایل کنید تا زمانی که کشش در پشت پای راست احساس شود. ۳ تا ۵ ثانیه در وضعیت خود بمانید، پاها را برای مدت کوتاهی شل کنید، طرفین را عوض کنید.

ورزش بعد از کار

عضلات قفسه سینه خود را بکشید

موقعیت شروع: کف دست چپ را روی دیوار یا چارچوب در قرار دهید. با پای چپ خود به جلو قدم بردارید

اجرا: در وضعیت عمودی، بدن خود را به‌آرامی از دیوار دور کنید تا زمانی که در عضله سینه‌ای چپ احساس کشیدگی کنید. شانه بازوی کشیده را پایین نگه دارید، بدن را در حالت عمودی قرار دهید، پس از ۳ تا ۵ ثانیه به‌آرامی کشش را شل کنید و بازوی چپ را شل کنید. سپس سمت راست را بکشید.

تمرین نشستن طولانی

صاف و صاف بایستید و پشت هر دو دست خود را روی باسن خود قرار دهید. پاهای خود را صاف نگه دارید و از پشت دست ها برای فشار دادن باسن و کشاله ران خود به سمت جلو استفاده کنید. اکنون باید در جلوی کشاله ران و ران‌ها کشش احساس کنید. حداقل ۲ دقیقه در ناحیه درد دلپذیر این وضعیت را نگه دارید .برای تقویت بیشتر تمرین، اجازه دهید سر خود به عقب آویزان شود و بازوهای خود را به عقب ببرید و آنها را نیز به سمت زمین بکشید.

این تمرین عالی برای دفتر است که می توانید ۲الی۳ بار در طول ساعات کاری از آن استفاده کنید!

دارو برای بیماری‌های عضلانی

درد حاد عضلانی را می‌توان با داروهای ضدالتهابی تسکین داد. آنها برای استفاده خارجی و برای بلع در دسترس هستند.

تنش عضلانی ناشی از وضعیت بدنی نامناسب یا کشش به خوبی به گرما پاسخ می دهد. در داروخانه کمپرس گرم کننده و مالش های تقویت کننده گردش خون وجود دارد. حمام با گیاهان دارویی که گردش خون را تحریک می کنند، مانند رزماری یا عرعر، همچنین می تواند عضلات منقبض را شل کند.

کمبود منیزیم تمایل به گرفتگی عضلات را افزایش می دهد. یک رژیم غذایی غنی از منیزیم ، به‌عنوان مثال با مقدار زیادی غلات کامل، می تواند از این امر جلوگیری کند. اگر این کافی نیست، مکمل های منیزیم در داروخانه وجود دارد.

به‌طورکلی، شکایات عضلانی که به اقدامات ساده پاسخ نمی‌دهند و بعد از سه روز ادامه می‌یابند باید توسط پزشک مشخص شوند.

 

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    instagram logo call button