علت کمردرد در مردان بعد از نزدیکی

کمردرد ۸ نفر از هر ۱۰ نفر را در مقطعی از زندگی تحت تأثیر قرار می‌دهد. افرادی که از کمردرد، به ویژه کمردرد مزمن رنج می‌برند، تأثیرات منفی بر فعالیت‌های روزمره خواهند داشت. جای تعجب نیست که صمیمیت نیز می‌تواند به طور جدی تحت تأثیر قرار گیرد. علت کمردرد در مردان بعد از نزدیکی می‌تواند متفاوت باشد اما از شایع‌ترین علت کمر درد مشکلات  متربط باستون فقرات، مانند دیسک کمر خفیف است.

تأثیرات منفی‌ای که درد می‌تواند در رابطه زن و شوهر ایجاد کند می‌تواند گسترده باشد. بسیار مهم است که با شریک زندگی خود ارتباط باز داشته باشید. ترس از درد می‌تواند باعث تردید در رابطه جنسی شود. این می‌تواند با دلایل دیگر توسط شریک زندگی اشتباه گرفته شود که منجر به احساس طرد شدن، رنجش یا سوء ظن می‌شود. بحث آشکار درباره احساسات و دلیل بی‌میلی می‌تواند به جلوگیری از این امر کمک کند.

چرا بعد از نزدیکی کمر درد داریم؟

علت کمردرد در مردان بعد از نزدیکی

شرایط دیگر باعث درد همراه با اکستنشن یا قوس افتادن پشت می‌شود و احساس بهتری در خم شدن به جلو ایجاد می‌کند. شایع‌ترین این شرایط شامل تنگی نخاع و آرتریت فاست است. برای مردان مبتلا به عدم تحمل اکستنشن، زانو زدن و خم شدن به جلو بهتر است.

بسته به علت اصلی یا پاتوفیزیولوژی کمردرد، تمایل زیادی به درگیری ستون فقرات وجود دارد. به عنوان مثال، شرایط ستون فقرات مانند تنگی نخاع، سندرم فاست و غیره به شدت با سندرم برخورد عصبی مرتبط است که بر ارتباطات عصبی و فعالیت اعصاب مورد نیاز برای فعالیت جنسی تأثیر می‌گذارد.

در برخی افراد، کمردرد با سابقه قبلی تروما، جراحی یا آسیب لگن همراه است که ممکن است مسئول علائم اختلال عملکرد جنسی یا مشکل نعوظ باشد.

در برخی موارد، علت کمردرد در مردان بعد از نزدیکی و مشکلات جنسی، پدیده‌های پاتوفیزیولوژیک یکسانی دارند. به عنوان مثال، چاقی مرضی منجر به از بین رفتن غضروف و تشدید ساییدگی و آسیب به مفاصل بین مهره‌ای می‌شود

کمر درد بعد از نزدیکی را پنهان نکنید!

ارتباط آزاد بین شرکا بهترین نقطه شروع برای سالم نگه داشتن یک رابطه است. اگرچه این امر اجتناب ناپذیر است که درد بر یک رابطه تأثیر بگذارد، اما بحث در مورد دلایل و همچنین اصلاحات و تنظیمات، استرس و افسردگی ناشی از آن را کاهش می‌دهد. استرس و افسردگی کمتر به تنهایی منجر به درد کمتر می‌شود.

با وجود پیشرفت‌های قابل توجه در زمینه درمان، صحبت در مورد اختلال عملکرد جنسی هنوز یک تابو محسوب می‌شود و بسیاری از مردم تمایل دارند به جای جستجوی کمک پزشکی، علائم را نادیده بگیرند. به شدت توصیه می‌شود که با ارائه دهنده مراقبت‌های اولیه خود در مورد اختلال عملکرد جنسی به منظور طراحی یک برنامه درمانی کاربردی صحبت کنید.

حتماً بپرسید که چگونه یک وضعیت خاص کمر ممکن است بر شما تأثیر بگذارد و توصیه‌های پزشک خود را دنبال کنید. کمردرد می‌تواند توانایی فیزیکی فرد را محدود کند، اما نیازی به محدود کردن تمایلات جنسی ندارد.

علت کمردرد در مردان بعد از نزدیکی

نکات قبل و بعد از رابطه جنسی برای کاهش کمردرد:

مصرف دارو ضد التهاب

برنامه‌ریزی قبل از نزدیکی، می‌تواند یک اقدام مؤثر برای کاهش کمردرد و ناراحتی باشد. مصرف مسکن‌ها، به ویژه دارو‌های ضد التهاب (NSAIDS)، می‌تواند مفید باشد. همچنین، برای کسانی که از اسپاسم و سفتی در پشت رنج می‌برند، مصرف شل‌کننده‌های عضلانی به کاهش درد کمک کنند، مهم است که به خاطر داشته باشید که برای برخی از افراد برخی دارو‌ها منجر به اختلال نعوظ می‌شود. به جای سودآوری، اثرات منفی ایجاد کند.

 از مسکن‌های مخدر مانند مواد افیونی خودداری کنید. دوز توصیه شده از NSAID‌ها مانند آسپرین، آلو، ادویل، موترین، یا دارو‌های ضدالتهاب غیراستروئیدی بدون نسخه ترجیحی خود را مصرف کنید.

پوزیش نزدیکی را تغییر دهید

بسته به تشخیص زمینه‌ای برای بیمار، تغییرات خاصی در مورد پوزیشن‌های جنسی وجود دارد که می‌تواند منجر به درد کمتر شود. برخی از بیماران نسبت به خم شدن به جلو تحمل ندارند. تشخیص‌های رایجی که باعث این امر می‌شود عبارتند از فتق دیسک و بیماری دژنراتیو دیسک.

برای مردانی که از این شرایط رنج می‌برند، موقعیت می‌سیونری، جایی که او خود را روی دست‌ها نگه می‌دارد و به سمت عقب دراز می‌کند، می‌تواند «محافظت‌کننده‌ترین ستون فقرات» باشد. گزینه دیگر این است که مرد به پشت دراز بکشد و یک بالش زیر کمرش قرار گیرد. 

حمام/دوش آب گرم بگیرید

حمام آب داغ باعث شل شدن عضلات و در واقع کاهش احتمال اسپاسم و گرفتگی عضلانی می‌شود.

کشش

این ممکن است کمی غیرممکن به نظر برسد، اما درست مانند قبل از بازی تنیس یا دویدن، می‌خواهید عضلات خود را شل کنید و انعطاف‌پذیری را قبل از رابطه جنسی تشویق کنید. 

ماساژ

ماساژ به کاهش درد، تورم و سفتی کمک می‌کند. علاوه بر این، ماساژ حسی همچنین به ایجاد سطح خلق و خو و انرژی برای یک رابطه جنسی عالی کمک می‌کند. اگر به دلیل بیماری‌های ستون فقرات کمردرد دارید، به شدت توصیه می‌شود که از یک درمانگر حرفه‌ای کمک بگیرید.

از کمپرس یخ بعد از سکس استفاده کنید

اگر بعد از رابطه جنسی کمی در کمر احساس کردید، حتماً ناحیه آسیب دیده را یخ بزنید. یخ زدن التهاب را کاهش می‌دهد (که علت اصلی درد است). فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در هر بار یخ بگذارید و یخ را مستقیماً قرار ندهید (در حوله ، تی شرت و غیره بپیچید).

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    instagram logo call button