بهترین جراح دیسک گردن در شیراز

بهترین جراح دیسک گردن جراحی است که بتواند بدون آسیب رساند به نواحی دیگر ناحیه آسیب دیده و با کمترین عوارض بیمار را درمان کند. در ادامه این مقاله می‌خواهیم بهترین جراح دیسک گردن در شیراز را معرفی کنیم.

دیسک گردن

ستون فقرات گردنی از هفت مهره تشکیل شده است که این مهره‌ها به واسطه دیسک‌های نرم و بالشتکی که میان آنها قرار دارد می‌توانند روی یکدیگر حرکت کنند. درون دیسک‌ها ماده ژله‌ای مانند قرمز رنگی وجود دارد که این ماده حرکت مهره‌ها روی یکدیگر را آسان‌تر می‌کند. ماده ژله‌ای درون دیسک‌ها می‌تواند به واسطه ضربه شدید و قرار گرفتن در وضعیتی نامناسب دچار بیرون‌زدگی شود و از حلقه دیسک بیرون بزند. به این حالت دیسک گردن می‌گویند. دیسک گردن در صورتی که درمان نشود می‌تواند برای بیمار بسیار آزار دهنده باشد. روش‌های مختلفی برای درمان دیسک گردن وجود دارد. جراحی یکی از روش‌های درمان دیسک گردن است که لازم است به دست بهترین جراح دیسک گردن انجام شود تا به خوبی درمان شود و عوارض کمتری برای بیمار به همراه داشته باشد.

بهترین جراح دیسک گردن در شیراز

چه افرادی به این بیماری مبتلا می‌شوند؟

معمولا بیرون‌زدگی دیسک گردن در بیماران زمان رخ می‌دهد که مایع چسبنده میان دیسک‌ها کاهش یابد. این عارضه معمولا میان افراد بالای ۵۰ سال اتفاق می‌افتد. در این زمان انعطاف‌پذیری دیسک‌ها کمتر می‌شود و بنابراین بیرون‌زدگی دیسک به راحتی اتفاق می‌افتد. اما امروزه به دلیل سبک زندگی ناسالم افراد بیماری دیسک گردن و همچنین دیسک کمر میان جوانان و نوجوانان نیز رخ می‌دهد.

 • علائم آسیب دیدگی دیسک گردن
 • احساس درد شدید و انتشار درد از گردن به دست و شانه‌ها
 • احساس گرفتگی و اسپاسم عضلات گردن
 • احساس ضعف و بی‌حسی شدید در دست‌ها
 • احساس سوزن سوزن شدن و خواب رفتگی در دست‌ها

علائم دیسک گردن

 • ‏درد گردن و بازو
 • بی حسی و ضعف در هر دو دست
 • قدم های لرزان و بی ثبات هنگام راه رفتن
 • اسپاسم های عضلانی در پاها         
 • فقدان هماهنگی

چه زمانی به جراحی نیاز است؟

در صورتی که فردی به بیماری بیرون‌زدگی و برآمدگی دیسک گردن مبتلا شده باشد، لازم است که حتما به بهترین جراح دیسک گردن مراجعه کند. در صورتی ک فردی به این عارضه دچار شده باشد ابتدا بهترین جراح دیسک گردن سعی می‌کند بیمار را از طریق روش‌های غیرجراحی و غیرتهاجمی درمان کند، و در صورتی که وضعیت بیمار بهبود نیافت و همچنان بیمار در ناحیه گردن خود احساس درد شدیدی داشته باشد و همچنین بیرون‌زدگی دیسک سبب جلوگیری از فعالیت‌های روزانه فرد شده باشد، پزشک جراحی را توصیه خواهد کرد.

جراحی دیسک گردن

جراحی دیسک گردن از طریق تکنیک‌ها و روش‌ها مختلفی صورت می‌گیرد که با توجه به نوع بیرون‌زدگی و محل قرارگیری آن جراح دیسک گردن بهترین تکنیک برای جراحی دیسک آسیب دیده را انتخاب می‌کند. جراحی دیسک آسیب دیده به روش قدامی یعنی جراحی گردن از جلو و روش جراحی خلفی یعنی جراحی از پشت گردن انجام می‌شود.

 • جراحی قدامی‌: این نوع از جراحی از قسمت جلوی گردن صورت می‌گیرد و معمولا برای بیمارانی که دیسک بیرون زده آنها بر ریشه‌های عصبی و یا نخاع فشار وارد کرده است استفاده می‌شود.
 • جراحی خلفی: این روش از جراحی از پشت گردن انجام می‌شود و معمولا برای بیمارانی که دیسک گردن در آنها موجب تنگی کانال نخاعی و یا دیسکوپاتی شده است انجام می‌شود.
جراح دیسگ گردن

جراح دیسگ گردن

جراح دیسک گردن کسی است که به طور کامل با آناتومی ستون فقرات و به ویژه ستون فقرات گردنی آشنایی دارد. به بیانی بهتر یک جراح دیسگ گردن در حقیقت جراح ستون فقرات است که با گذراندن دوره تکمیلی مهارت‌های کافی را برای از بین بردن اختلالات عملکردی در ستون فقرات گردنی را به دست آورده است، و لازم است بیمارانی که به تشخیص پزشک متخصص خود نیاز به جراحی دیسک گردن دارند به بهترین جراح دیسک کمر مراجعه کنند. بهترین جراح دیسک گردن در شیراز کسی است که دوره‌های فلوشیپ و درمان و جراحی دیسک گردن را گذرانده باشد و به عنوان جراح دیسک گردن مشغول به کار باشد.

تفاوت جراح ستون فقرات و جراح دیسک گردن

جراح دیسک گردن فردی است که می‌تواند بیماری‌های مربوط به آسیب دیدگی دیسک در ناحیه گردن را جراحی و درمان کند. جراح دیسک گردن همچنین مهارت‌های لازم برای درمان بیماری‌های ستون فقرات را دارد زیرا تفاوت جراح دیسگ گردن با یک جراح ستون فقرات در گذراندن دوره فلوشیپ یا همان دوره تکمیلی است که یک جراح متخصص دیسک گردن آن را گذرانده است. بنابراین بیمارانی که دچار بیرون‌زدگی و آسیب های دیسک گردن شده‌اند بهتر است به بهترین جراح دیسک گردن در شیراز مراجعه کنند زیرا ستون فقرات به دلیل ارتباط نزدیکی که با نخاع دارد ناحیه‌ای بسیار آسیب‌پذیر است و لازم است به دست یک جراح متخصص دیسک گردن جراحی شود. در صورتی که جراح مهارت لازم برای جراحی ستون فقرات علی‌الخصوص دیسک گردن را نداشته باشد ممکن است به نخاع آسیب برساند و مشکلات بیمار را چند برابر کند.

ویژگی‌های بهترین جراح دیسک گردن در شیراز

اولین و مهمترین ویژگی بهترین جراح دیسک گردن در شیراز این است که حین جراحی بهترین عملکرد را از خودش نشان دهد و تلاش کند تا بهترین تکنیک‌های جراحی را برای جراحی استفاده کند و نتیجه مطلوبی را برای بیمار به ارمغان آورد.
دومین ویژگی یک جراح دیسک گردن این است که بتواند به طور دقیق بیماری را تشخیص دهد و در همان راستا جراحی را انجام دهد.
سومین ویژگی یک جراح دیسک گردن این است که با جدیدترین تکنولوژی های جراحی آشنا باشد و با استفاده از آنها جراحی با نتیجه مطلوبی را برای بیمار انجام دهد.
چهارمین ویژگی بهترین جراح دیسک گردن این است که بعد از جراحی تا زمان بهبودی کامل احوالات بیمار را به طور مرتب چک کند تا درمان به بهترین شکل حاصل شود.

دیدگاه کاربران

 • حمید
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام من ۴۵سال دارم و دچار پارگی دیسک گردن در مهره پنج و شش شدم و یکماه است که دارم استراحت میکنم والی هنوز بهبود نیافتم و درد در ناحیه دست و کتف و ساعد و بازوی چب دارم لطفاً در صورت امکان پزشک فوق تخصصی را معرفی نمایید

 • علی
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام،لطفا،بهترین دکتر جراح دیسک گردن با لیزر در شیراز را معرفی کنید،تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

instagram logo call button