دکتر خوب برای درمان انحراف ستون فقرات

پس از تشخیص انحراف ستون فقرات یا اسکولیوز، به پزشک ارتوپد یا جراح مغز و اعصاب ارجاع داده می‌شوید، که با شما همکاری می‌کند تا بهترین راه درمان ستون فقرات خمیده شما را تعیین کند.
نحوه مدیریت وضعیت شما بستگی به سن شما، نوع اسکولیوز، اندازه گیری منحنی کمر و سایر شرایط پزشکی شما دارد. برای بچه‌ها، پزشک میزان احتمال افزایش بیماری را در نظر خواهد گرفت.
آنها همچنین هر علامتی را که ممکن است ناشی از انحنای شدید باشد، مانند درد، محدودیت عملکرد بدن و مشکلات تنفسی، در نظر بگیرند. درمان اسکولیوز شما به یکی از سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

  • زیر نظر گرفتن
  • گزینه‌های غیر جراحی، مانند بریس
  • عمل جراحی

اما شاید قبل از حرکت در مسیر درمان بخواهید بدانید دکتر خوب برای درمان انحراف ستون فقرات یا اسکولیوز، کدام دکتر است و چه ویژگی هایی دارد؟

دکتر خوب برای درمان انحراف ستون فقرات

دکتر محمد عیسایی

جراح ستون فقرات و مغز و اعصاب در شیراز
عضو هیات ادیتوریال ژورنال یورواسپاین
عضو رسمی آکادمی جراحان ستون فقرات اروپا

جهت معاینه توسط دکتر عیسایی می توانید با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

شماره تماس رزرو نوبت: ۰۹۱۷۸۸۱۵۸۷۱
ارسال عکس: ۰۹۹۱۲۳۵۰۶۲۴

درمان انحراف ستون فقرات توسط جراح مغز و اعصاب

جراح مغز و اعصاب یک پزشک متخصص است که برای ترمیم بیماری یا آسیب مغزی، نخاعی یا اعصاب درمان‌های جراحی را انجام می‌دهد. گاهی اوقات کمردرد یا گردن درد نیاز به مداخله جراحی عصبی دارد، اگرچه جراحی روشی رایج برای درمان این مسائل نیست.
برخی از شرایطی که جراحان مغز و اعصاب درمان می‌کنند عبارتند از: دژنراسیون دیسک، سندرم cauda equina، انحراف ستون فقرات یا اسکولیوز، اسپینا بیفیدا، آسیب نخاعی، عفونت‌های نخاعی، کیست‌ها، تومورها و موارد دیگر. در حالی که شرایطی وجود دارد که می‌توان این شرایط را با جراحی درمان کرد، شرایطی نیز وجود دارد که در آنها این بیماری‌ها بدون جراحی قابل درمان است.

جراحان مغز و اعصاب اغلب از پیوند استخوان یا ابزارهای ستون فقرات مانند صفحات، پیچ‌ها، میله‌ها و … استفاده می‌کنند.
جراحان ارتوپدی نیز می‌توانند در برخی از این شرایط عمل کنند. به طور کلی، جراحان مغز و اعصاب تحت شرایطی عمل می‌کنند که روی نخاع که از اعصاب تشکیل شده است تأثیر می‌گذارد، در حالی که جراحان ارتوپدی روی ستون فقرات، که نخاع را احاطه کرده و تشکیل شده است، عمل می‌کنند. اما این ساختارها بر یکدیگر تأثیر می‌گذارند، بنابراین گاهی اوقات علل ساختاری کمردرد را می‌توان توسط جراح مغز و اعصاب، گاهی توسط جراح ارتوپد درمان کرد و گاهی هر یک از انواع جراحان می‌توانند آن را درمان کنند.

ویژگی‌های دکتر خوب برای درمان انحراف ستون فقرات

وقتی افراد از اختلالات مغزی رنج می‌برند یا علائمی را تجربه می‌کنند که ممکن است نشان دهنده یک مشکل عصبی باشد، ممکن است با یک جراح مغز و اعصاب مشورت کنند. این پزشکان بسیار آموزش دیده، اختلالات مغزی و اختلالات مربوط به سیستم عصبی را تشخیص داده و درمان می‌کنند. از آنجا که درمان انحراف ستون فقرات از حساسیت خاصی برخوردار است، جراحان مغز و اعصاب موفق نه تنها باید تخصص و آموزش در زمینه خود داشته باشند، بلکه باید از ویژگی‌های شخصی و حرفه‌ای خاصی نیز برخوردار باشند.

توجه به جزئیات و دقت

دقت و توجه به جزئیات شاید دو مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیت جراح مغز و اعصاب باشد. جراحان مغز و اعصاب باید از مهارت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند کارهایی مانند بستن گره‌های جراحی یا انجام جراحی‌های حساس مانند گذاشتن گیره آنوریسم یا اصلاح انحراف ستون فقرات را انجام دهند. از آنجایی که اکثر جراحان مغز و اعصاب هر هفته زمان مشخصی را در اتاق عمل می‌گذرانند، بسیار مهم است که آنها به جزئیات دقت کنند، هماهنگی عالی داشته باشند و بتوانند روش‌های خاصی را با مهارت و دقت انجام دهند.

مدیریت موثر استرس

حرفه جراحی مغز و اعصاب می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد، که به تمرکز زیاد و توانایی انجام کار تحت فشار نیاز دارد. جراحان مغز و اعصاب اغلب مسئول بار زیادی از پرونده‌ها هستند و با بیمارانی که دارای انواع اختلالات و شرایط هستند کار می‌کنند، که برخی از آنها می‌تواند تهدید کننده زندگی باشد. بر اساس مقاله‌ای در مجله پزشکی بریتانیا، جراحان مغز و اعصاب نه تنها باید استرس شغلی را کنترل کنند، بلکه باید استرس احساسی را که غالباً در شغل آنها ذاتی است، به طور مؤثری مدیریت کنند.

نشان دادن همدلی و همدردی با بیماران

جراحان مغز و اعصاب باید دلسوز باشند و توانایی نشان دادن همدلی را داشته باشند. در عین حال، آنها باید بتوانند محدودیت‌های حرفه‌ای را حفظ کرده و از صمیمیت بیش از حد با بیماران خودداری کنند. جراحان مغز و اعصاب فقط انسان هستند و جلوگیری از پاسخ احساسی به وضعیت یا علائم بیمار همیشه آسان نیست. این می‌تواند یک خط پیچیده برای حرکت باشد. برای موفقیت در شغل خود، جراحان مغز و اعصاب باید بتوانند نگرانی و مراقبت از بیماران را بدون تأثیر قابل توجهی بر سلامت روانی و رفاه خود نشان دهند. اگر آنها یک شبکه پشتیبانی شخصی قوی داشته باشند و در فعالیت‌های کاهش استرس مانند ورزش یا سایر سرگرمی‌‌ها در زمان استراحت مشارکت داشته باشند، اغلب عملکرد مفیدی خواهند داشت.

حل مسائل و قابلیت‌های جمع آوری اطلاعات

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم جراح مغز و اعصاب، توانایی جمع آوری و استفاده از اطلاعات علمی‌، از جمله اطلاعات به دست آمده از معاینات بیمار و تحقیقات نوظهور در این زمینه است. جراحی مغز و اعصاب به طور مداوم در حال رشد و تکامل است، بنابراین برای جراحان مغز و اعصاب بسیار مهم است که از پیشرفت‌های اخیر در عمل و تحقیقات مطلع باشند. آنها ممکن است این کار را با خواندن مجلات علمی‌، شرکت در کنفرانس‌های حرفه‌ای یا شرکت در دوره‌های آموزش مداوم ارائه شده توسط مراکز پزشکی و دانشگاه‌ها انجام دهند.

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    instagram logo call button